Spotkanie z p. Paulą Oleksiak

30 Marzec 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Spotkanie z p. Paulą Oleksiak

30 marca nasze przedszkole odwiedziła p. Paula Oleksiak. Podczas spotkania p. Paula opowiadała starszym przedszkolakom, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Paula w interesujący sposób przedstawiła dzieciom piramidę żywienia. Omawiała produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. P. Paula pokazała dzieciom, że można zrobić smaczny sok, który jednocześnie będzie zdrowy. Przedszkolaki miały okazję spróbować soku ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Na zakończenie spotkania, każde dziecko dostało dyplom uczestnictwa w warsztatach. Bardzo dziękujemy p. Pauli za poświęcony czas i cenną lekcję 🥰