Aktualności

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów

„Dziś nadeszło już przedszkola, pożegnanie…. i rozjedziemy się. Każdy w swoja wybrana stronę, to już postanowione.” Tymi słowami dzieci z grupy „Odkrywców” i „Tygrysków” zakończyły ostatni już występ na przedszkolnej scenie. 20.06.2024 r. odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków po 4-letniej przygodzie w murach naszego przedszkola. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i również pań nauczycielek. Skończył się bowiem przedszkolny okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł […]
więcej
Czytanie na trawie

Czytanie na trawie

Czerwiec kojarzy się dzieciom z wakacjami, lodami, zabawą nad wodą. Dokładamy starań, aby naszym przedszkolakom kojarzył sie także z “Czytaniem na trawie”. Dzięki tej formie kontaktu z literaturą dziecięcą młodzi czytelnicy słuchają wybranych fragmentów swoich ulubionych książek. W otoczeniu śpiewu ptaków i szumiących liści obchodziliśmy XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
więcej

14 czerwca grupę “Biedronek” i “Pszczółek” odwiedził p. Piotr Cichocki piłkarz z klubu Siarka Tarnobrzeg. Pan Piotr przygotował dla dzieci profesjonalny trening piłkarski, a także starał się, aby każde dziecko było zaangażowane i miało okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Przedszkolaki uczyły się trafiać piłką do celu, biegały slalomem z woreczkiem, a później trafiały do celu. Na sam koniec p. Piotrek stał się bramkarzem i próbował obronić gole, które strzelały nasze przedszkolaki – uwierzcie nie było łatwo 🙂 Wizyta piłkarza była motywacja do aktywności fizycznej – pokazuje, jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna, co może zachęcić dzieci do uprawiania sportu. […]
więcej
Spotkanie z pszczelarzem

Spotkanie z pszczelarzem

Pszczółka Maja, miód, ule to najczęściej pojawiające się skojarzenia związane z pszczołami. Dzisiaj “Tygryski”, “Sówki” i “Odkrywcy” dowiedziały się na temat tych bardzo pożytecznych owadów o wiele więcej. Wiedzą już jak odróżnić osę, trzmiela i szerszenia od pszczoły. Pan Michał – pszczelarz z zamiłowania opowiedział dzieciom wiele ciekawostek. Przedszkolaki miały także okazję zobaczyć żywe pszczółki, które zamknięte były w specjalnym transporterze dostosowanym do ich potrzeb. Pośród wielu pszczółek niektórym przedszkolakom udało się wypatrzeć Królową. Bardzo dziękujemy Panu Michałowi za poświęcony czas.
więcej

11 czerwca odwiedził przedszkolaków czworonożny przyjaciel wraz z ratowniczką Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Nowym Dworze Mazowieckim pies ratownik “Bone”. Dzieci dowiedziały się m.in. jakie predyspozycje musi posiadać pies, aby stać się ratownikiem. Oczywiście każde chętne dziecko mogło pogłaskać pieska oraz przybić z nim piątkę.
więcej