Aktualności

Dzień gofra

Dzień gofra

W piątek 24 marca dzieci z grupy Sówki obchodziły również Dzień Gofra. Wspólnie z dziećmi omówiliśmy i wybraliśmy produkty oraz akcesoria kuchenne potrzebne do przygotowania gofrów. Omówiliśmy także poszczególne etapy pracy. Przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa podczas obsługi urządzeń elektrycznych oraz zasady zachowania higieny obowiązującej podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Wspólne przygotowanie gofrów było super zabawą. Gofry były pyszne, a ich zapach roznosił się po całym przedszkolu.
więcej

W grupie “Sówki” powstał dziś wiosenny ogródek. Dzieci w ramach zajęć miały okazję zabawić się w ogrodników. Samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek i sadziły cebulki. W planach mają również przygotowanie kanapek z własnym szczypiorkiem.
więcej
Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Jak co roku 21 marca nasze przedszkole obchodziło Pierwszy Dzień Wiosny. Z utęsknieniem czekaliśmy na promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. Pani Zima , którą gościliśmy w grudniu napisała w tej sprawie list do swojej siostry – Pani Wiosny, a ta wysłuchała próśb i odwiedziła nasze przedszkole. Wszyscy zaśpiewaliśmy wesołą piosenkę i dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące oznak wiosny. Następnie pożegnaliśmy Marzannę, a Ciocia Paulinka zawiozła ją rowerem na stację kolejową, by ta mogła udać się do mroźnej krainy. Kolejnym zadaniem jakie przydzieliła nam Pani Wiosna było szukanie gaiku, ale i z tym nie mieliśmy większego problemu, odnaleźliśmy go błyskawicznie. Dzisiejszy dzień […]
więcej
Spotkanie z panią kosmetolog

Spotkanie z panią kosmetolog

8 marca przypada Dzień Kobiet. Z tej okazji odwiedziła nas pani Paulina (mama Misi) – kosmetyczka, a sala “Pszczółek” zamieniła się w prawdziwy salon urody. Dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe damy. Pani Paulina malowała dziewczynkom twarze, robiła manicure, wykonywała tatuaże oraz przyozdabiała naklejkami. Chłopcy również w salonie urody mogli znaleźć coś dla siebie. Na ich rękach zagościły tatuaże z superbohaterami z ulubionych bajek. Na koniec, jakby atrakcji było mało, pani Paulina miała dla każdego dziecka słodki upominek. Bardzo dziękujemy mamie Misi za poświęcony czas oraz za to, że spowodowała, iż dzisiejszy dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci […]
więcej
Spotkanie z panią fotograf

Spotkanie z panią fotograf

W naszym przedszkolu gościliśmy już przedstawicieli różnych zawodów. Tym razem grupę “Sówki” odwiedziła pani fotograf. Gość opowiedział o swojej pracy, zaprezentował różne modele aparatów. Pani fotograf opowiedziała jak wywoływano zdjęcia dawniej, a jak obecnie. Po spotkaniu dzieci chętnie pozowały do zdjęć.
więcej