Aktualności

Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości

10 Listopad 2019 r.
8 listopada w Samorządowym przedszkolu w Pokrzywnicy odbyło się Święto Niepodległości, uroczystość poświęcona naszej ojczyźnie. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Razem z nami ten szczególny moment świętowali zaproszeni goście pani Paulina Biernacka z Muzeum Regionalnego w Pułtusku, pan Leszek Malinowski przedstawiciel Pułtuskiej Gazety Powiatowej oraz ks. Mirosław Borkowski – nasz proboszcz. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego . Pani Paulina przedstawiła przedszkolakom historię naszej Ojczyzny . Jak powstało państwo polskie? Kto był pierwszym władcą? Kto dokonał podziału ziem polskich? I w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość? Przedszkolaki słuchały z zaciekawieniem kawałeczka […]
Mobilne Warsztaty Eksperymentalne

Mobilne Warsztaty Eksperymentalne

7 Listopad 2019 r.
Dzięki eksperymentowaniu dzieci mają możliwość bycia odkrywcami, mają wpływ na rezultaty swoich działań. Dzieci uwielbiają wykonywać eksperymenty i robią je wszędzie: w domu, w piaskownicy, w kałuży, na placu zabaw… Co badają? Wodę, piasek, mąkę, mydło, podłogę, pilot, swoją stopę, patyczki, kamyczki… 06.11.2019 r. nasze przedszkolaki eksperymentowały z suchym ludem. Ale była frajda…..
Wycieczka na warsztaty kulinarne

Wycieczka na warsztaty kulinarne

29 Październik 2019 r.
Jednym z celów innowacji “Zdrowy Przedszkolak” realizowanej w grupie “Biedroneczek” i “Smyków” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Aby przybliżyć ten temat naszym przedszkolakom, najmłodsze grupy wybrały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie. Dzieci wzięły udział w wyjątkowych warsztatach, przeprowadzonych przez uczniów Zespołu Szkół i ich nauczycieli. Przedszkolaki przygotowywały koktajle, piekły ciasteczka, które później zabrały do przedszkola, a także własnoręcznie robiły kolorowe masełko (nawet dzieci, które podobno nie lubią masła, zachwycały się jakie to dobre). Przedszkolaki wróciły do przedszkola szczęśliwe z pełnymi brzuszkami. Bardzo dziękujemy za te wyjątkowe warsztaty i bardzo ciepłe przyjęcie.
Spotkanie z policjantką

Spotkanie z policjantką

22 Październik 2019 r.
18.10.2019 r. nasze przedszkole odwiedziła policjantka – pani Monika Sokolnicka. Pani Monika przedstawiła dzieciom na czym polega jej praca. Pokazała przedszkolakom jak należy korzystać z kajdanek podczas interwencji osób, które naruszały prawo. Dzieci mogły też zobaczyć swój odcisk reki za pomocą specjalnej substancji. Pani policjantka pokazała jak wyglądają linie papilarne. Miała również ze sobą taki specjalny proszek daktyloskopijny i pędzelek, za pomocą którego można było zobaczyć niewidoczne odbicie dłoni . Dzieci były pod ogromnym wrażeniem.