Spektakl teatralny “O wesołym Sindbadzie Żeglarzu”

21 Październik 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Spektakl teatralny “O wesołym Sindbadzie Żeglarzu”

21 października wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku. Dzieci pojechały do Domu Polonii w Pułtusku na spektakl teatralny pt. „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Przedstawienie opowiadało o młodym księciu – Sindbadzie, który mimo otaczającego  go  bogactwa i przepychu, był nieszczęśliwy. Co noc ma sen, w którym nieznana osoba prosi go o pomoc. I tak zaczyna się podróż  bohatera, w której doświadcza wielu przygód, nie zawsze szczęśliwych: zostaje połknięty przez wieloryba, staje do walki ze sługami złego czarnoksiężnika Karabadona, aby w końcu poznać moc Dżina uwięzionego w słynnej lampie Aladyna. Baśń wywołała u młodych widzów wiele pozytywnych emocji. Podziw wzbudziła nie  tylko  ciekawa  gra  aktorska,  ale  także  piękne  kostiumy, scenografia  oraz  bardzo  ciekawe  efekty  świetlne i akustyczne. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównego bohatera i razem z nim przeżywały jego rozliczne przygody. Morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Wszystkim dzieciom widowisko bardzo się spodobało, czego wyrazem była burza braw licznie zgromadzonej publiczności.