#Szkoła Pamięta

28 Październik 2022 r.
Redaktor: pienkosm
#Szkoła Pamięta

Już po raz kolejny nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w latach ubiegłych, akcja miała na celu upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Najmłodsze przedszkolaki dowiedziały się na czym polega istota świąt Wszystkich Świętych. Wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na cmentarz parafialny, gdzie zapaliły znicze i postawiły kwiaty pod pomnikiem lotników, którzy zginęli tragicznie oraz na grobach osób szczególnie zasłużonych dla naszej społeczności lokalnej. 28 października starsze przedszkolaki wybrały się do Domosławia pod kamień upamiętniający ppor. Zdzisława Straszewicza. Na miejscu spotkały się z p. Leszkiem Malinowskim, który przybliżył historię jaka wydarzyła się w miejscu, gdzie teraz znajduje się kamień. Dzieci posprzątały teren wokół kamienia oraz postawiły chryzantemę i zapaliły znicze, aby upamiętnić postać podporucznika. Wierzymy, że udział w takich akcjach kształtuje u dzieci postawy obywatelskie oraz szacunek wobec własnego kraju i przodków, którzy mieli wpływ na naszą historię.