Pierwszy Dzień Wiosny

21 Marzec 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Pierwszy Dzień Wiosny

Jak co roku 21 marca nasze przedszkole obchodziło Pierwszy Dzień Wiosny. Z utęsknieniem czekaliśmy na promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. Pani Zima , którą gościliśmy w grudniu napisała w tej sprawie list do swojej siostry – Pani Wiosny, a ta wysłuchała próśb i odwiedziła nasze przedszkole. Wszyscy zaśpiewaliśmy wesołą piosenkę i dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące oznak wiosny. Następnie pożegnaliśmy Marzannę, a Ciocia Paulinka zawiozła ją rowerem na stację kolejową, by ta mogła udać się do mroźnej krainy. Kolejnym zadaniem jakie przydzieliła nam Pani Wiosna było szukanie gaiku, ale i z tym nie mieliśmy większego problemu, odnaleźliśmy go błyskawicznie. Dzisiejszy dzień to także Światowy Dzień Poezji i tradycyjnie już, po raz V odbył się przedszkolny konkurs recytatorski pt. „Wiosna,  ach to Ty”. Dzieci wystąpiły pod okiem jury w składzie: Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy – p. Haliny Gwiazdowskiej, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Pokrzywnicy – p. Hanny Gajewskiej, a także naszej zaprzyjaźnionej cioci – p. Janiny Winnickiej. W konkursie wzięło udział 23 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe 3-4 latki i 5-6 latki. Jury wyłoniło laureatów I, II, III miejsca i nagrodziło dyplomami oraz upominkami wszystkich uczestników konkursu. W dniu dzisiejszym świętowaliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa, z tej okazji wszyscy przyszliśmy w dwóch różnych skarpetkach, na znak solidarności i szacunku.