Spotkanie z harcerzami

18 Maj 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Spotkanie z harcerzami

Czuwaj! “Odkrywcy” i “Tygryski” poznały nowy sposób powitania się w społeczności harcerskiej. Dzisiaj przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłej zbiórce, gościliśmy harcerza Janusza oraz tropicielki Maję i Wiktorię z 13. Winnickiej Drużyny Harcerzy ZHR . Dzieci powitały się po harcersku. Po raz pierwszy miały okazję zapoznać się z najważniejszymi tradycjami, odznakami, strojem harcerzy. Porównywały różnice i podobieństwa w mundurach. Był śpiew harcerskich piosenek, zabawy. Każdy przedszkolak miał możliwość rozpocząć swoją przygodę jako druh lub druhenka i przekonać się, że jest to świetny sposób na poznawanie tradycji, drugiego człowieka, a także spędzanie wolnego czasu. Bardzo dziękujemy naszym przemiłym i wyjątkowym gościom za wartościowe spotkanie.