21 Marzec 2022 r.

21 marca to długo wyczekiwany Dzień nadejścia Wiosny. Jak co roku ten dzień ma wyjątkowa oprawę. Tuż po śniadaniu dzieci z całego przedszkola wraz ze swoimi ciociami wybrały się na spacer, aby pożegnać Marzannę, która udała się w daleką podróż. Następnie przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie oznak bohaterki dzisiejszego dnia. Pani Wiosna ukazała wiele swoich zwiastunów, jednak nie mogła przywitać się z dziećmi osobiście dlatego na polanie nieopodal przedszkola zostawiła list oraz kwiatowy gaik. Każdej grupie przydzieliła zadanie do wykonania. Bystre przedszkolaki świetnie poradziły sobie z wyzwaniami i ruszyły z gaikiem do przedszkola. Dzisiejszy dzień to także Światowy Dzień Poezji i tradycyjnie po raz IV odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski . Dzieci wystąpiły pod okiem jury w składzie: Dyrektor Gminnej Biblioteki w Pokrzywnicy p. Hanny Gajewskiej, Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy p. Haliny Gwiazdowskiej, a także Przyjaciela naszego przedszkola p. Leszka Malinowskiego. W konkursie wzięło udział 33 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe 3-4 latki i 5-6 latki. Jury wyłoniło laureatów I, II i III miejsce i nagrodziło dyplomami i upominkami wszystkich uczestników. Gratulujemy wszystkim dzielnym uczestnikom wspaniałych występów!