Wycieczka po Pokrzywnicy

4 Maj 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka po Pokrzywnicy

Sówki i Odkrywcy wykorzystując piękną majową pogodę wyruszyły na spacer po Pokrzywnicy- swojej małej ojczyźnie. Zobaczyły stadion GKS-u ,budynek Poczty Polskiej a także Ośrodek Zdrowia i Punkt apteczny. Przedszkolaki wiedzą już, że na ważnych budynkach widnieje godło Polski a także flaga. Dzieci z dumą rozpoznały flagę Unii Europejskiej wiszącą na Urzędzie Gminy. Przedszkolaki wielokrotnie odwiedzały Bibliotekę Publiczną a teraz wiedzą też, że w tym budynku znajduje się także Komisariat Policji. Wszystkie przedszkolaki rozpoznały znane miejsce – Remizę strażacką. W drodze powrotnej do przedszkola odwiedziły niedawno powstałą Kwiaciarnię, gdzie przemiła Pani Sylwia pokazała jak komponuje bukiet z kwiatów. Obdarzone nowymi doświadczeniami dzieci słuchając odgłosu płynącej rzeczki Pokrzywnica wróciły do przedszkola.