Wycieczka na spektakl teatralny “Pinokio”

8 Styczeń 2020 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka na spektakl teatralny “Pinokio”

7 stycznia już po raz kolejny wybraliśmy się na spektakl teatralny wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacji Pokolenie JP2 z Krakowa. Dzieci tym razem obejrzały adaptację książki C. Collodi “Pinokio”. Opowieść o lekkomyślnym pajacyku, wystruganym z drewna, który po przeżyciu wielu niezwykłych, często dramatycznych przygód zamienia się w mądrego i gotowego do poświęceń chłopca bardzo spodobała się młodym widzom. Baśniowa opowieść została przepełniona muzyką, piosenkami, humorem i dowcipem. Przedszkolaki zaprzyjaźnili się z drewnianym pajacem, który jak nikt dotąd poddał próbie swoją lojalność i uczciwość w walce o to, by stać się prawdziwym chłopcem. Przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.