Wycieczka do stajni “Ojcowizna”

27 Marzec 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do stajni “Ojcowizna”

Przedszkolaki z grupy “Odkrywcy” i “Tygryski”, chętne do poznawania swojej małej ojczyzny, wzięły udział w wycieczce, jakże bogatej w nowe doświadczenia. Po odbyciu podroży do Gzowa, gdzie znajduje się Aleja Lipowa, dzieci wiedzą już, co oznacza termin „pomnik przyrody”. Miały okazję porozmawiać o otaczającej nas przyrodzie. Następnie udały się do pobliskiej Stajni Ojcowizna, gdzie wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie przyrządziły pizzę. Po degustacji przedszkolaki zwiedzały stajnię, dowiedziały się o środowisku życia koni, o sprzętach potrzebnych do ich pielęgnacji. “Odkrywcy” i “Tygryski” wiedzą już, jak należy zachować się w obecności tych niezwykłych zwierząt. Miały także okazję zobaczyć z bliska oraz pogłaskać spacerujące po wybiegu konie. Pełni nowych wrażeń z uśmiechem wróciły do przedszkola.