Wycieczka do siedliska “Leluja” w Wielgolesie

14 Wrzesień 2021 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do siedliska “Leluja” w Wielgolesie

14 września 2021 r. dzieci z najstarszych grup: „Smyków” oraz „Tygrysków” wybrały się na swoja pierwszą wycieczkę w tym roku. Celem ich podróży było gospodarstwo agroturystyczne „Leluja” w Wielgolesie. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty zielarskie, podczas których dzieci miały możliwość poznać różne odmiany ziół, a niektóre z nich nawet spróbować. Następnie z zebranych przez dzieci roślin powstały wielobarwne farbki, które posłużyły przedszkolakom do stworzenia pięknych arcydzieł malarskich. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu były zabawy na placu zabaw, który swoją konstrukcją bardziej przypominał tor przeszkód. Dostępne konstrukcje zrobione głównie z desek, opon i łańcuchów były nie lada atrakcją dla przedszkolaków. Największym powodzeniem cieszyły się zjazdy na tyrolce. Dzieci miały także okazję wykąpać się w niezwykłym basenie, ponieważ zamiast wody znajdowało się w nim siano. Wyjątkowym przeżyciem był dla przedszkolaków również bezpośredni kontakt ze wszystkimi mieszkańcami siedliska. Między bawiącymi się dziećmi biegały owce, cielaki, a nawet kozy. Te ostatnie okazały się bardzo psotne, ponieważ wyjadały wygłodniałym dzieciom chleb z ogniska. Przedszkolaki wróciły do przedszkola szczęśliwe z niezapomnianymi wspomnieniami….i mnóstwem siana we włosach