Wycieczka do sadu

14 Marzec 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do sadu

14 marca dzieci z grupy Sówek i Tygrysków wybrały się na pieszą wycieczkę do sadu mieszczącego się w sąsiedztwie naszego przedszkola. Celem wycieczki było poszukiwanie oznak wiosny. Byliśmy ciekawi, czy jest już blisko… I było warto. Udało nam się zaobserwować pierwsze zwiastuny wiosny, gdyż na drzewkach owocowych pojawiły się pączki, na leszczynie podłużne kwiaty, na wierzbach bazie. Poza tym słońce było wyżej i przygrzewało mocniej niż dotychczas. Udało nam się nawet spotkać pszczołę, która wyfrunęła z ula po zimowym odpoczynku. To dowody na to, że WIOSNA już jest tuż tuż! A jakby tego było mało, Państwo Gospodarze zapoznali nas z małym uroczym prosiątkiem, które mogliśmy nawet pogłaskać. Bardzo dziękujemy naszym Sąsiadom za bardzo miłe przyjęcie 🙂