Wycieczka do Pułtuska

7 Październik 2021 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do Pułtuska

07.10.2021 r. “Smyki” wybrały się na swoją kolejną już wycieczkę w tym roku. Tym razem celem ich podróży był Pułtusk. Pierwszym punktem wyprawy był pomnik Józefa Piłsudskiego. Dzieci dowiedziały się, jakie były zasługi marszałka dla naszego kraju. Dla uczczenia jego pamięci, wspólnie z ciociami, zapaliły symboliczny znicz oraz zaśpiewały hymn. W ramach realizacji innowacji “Moja mała Ojczyzna” “Smyki”, będąc w Pułtusku, nie mogły nie zobaczyć Urzędu Miejskiego, gdzie władzę sprawują najważniejsi włodarze miasta. Ostatnim przystankiem i docelowym miejscem podróży było Miejskie Centrum Kultury i Sztuki, gdzie dzieci najpierw dowiedziały się kim był Stanisław Lem, posłuchały o jego twórczości, a następnie na bazie wysłuchanych wiadomości, stworzyły swoje własne roboty. Dzisiejsza wycieczka to był nie tylko mile spędzony czas, ale również cenna lekcja historii i patriotyzmu.