Wycieczka do Pułtuska “Sówek” i “Odkrywców”

4 Marzec 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do Pułtuska “Sówek” i “Odkrywców”

Wyczekiwana przez dzieci z grup Sówki i Odkrywcy wycieczka do Pułtuska rozpoczęła się zapaleniem znicza przez delegację z grup pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie dzieci udały się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela, a także do Sali zabaw Akma. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci poznały zasady funkcjonowania Biblioteki, działy jakie się tam znajdują oraz rodzaje książek. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Kicia Kocia w bibliotece”. Na koniec spotkania wykonały papierowy bukiet kwiatów. Wielka radość i frajda towarzyszyła maluchom w sali zabaw. Spacer wokół Zamku w Pułtusku dopełnił atrakcje dzisiejszej wycieczki. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do przedszkola.