Wycieczka do Opinogóry

11 Grudzień 2019 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do Opinogóry

10 grudnia 2019 roku dzieci z grup 5 i 6 latków wyjechały na wycieczkę do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Głównym celem wycieczki było kształtowanie osobowości dziecka poprzez kontakt z kulturą, która staje się źródłem indywidualnych przeżyć i sposobem rozładowania emocji. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze to piękne miejsce, w którym nasi podopieczni zwiedzili Pałacyk Neogotycki z I poł. XIX w. oraz Dwór z przełomu XVII/XVIII w., w którym mieszkał nasz wielki polski poeta Zygmunt Krasiński. W Muzeum zgromadzono pamiątki rodzinne zachowane po poecie. Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych, podczas których Pani przewodnik przybliżyła dzieciom eksponaty – obrazy, meble, rzeźby, i wiele innych. Podczas wycieczki przedszkolaki wzięły także udział w świątecznych warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez muzeum, podczas których wykonały kalendarze adwentowe w postaci choineczek. Wycieczkę niewątpliwie uatrakcyjniła wystawa kolorowych ptaków, m.in. papug, pawi, bażantów, kur ozdobnych. Dzieci szczęśliwe i bogatsze o niecodzienne doświadczenia wróciły do przedszkola. Z pewnością tą wycieczkę zapamiętają na długo