Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy

5 Maj 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy, a nawet uruchomić syrenę strażacką W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem obejrzały strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem obserwowały jak się leje wodę z wozu strażackiego, miały również możliwość użycia węża strażackiego. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków rosną przyszli strażacy. Bardzo dziękujemy panu Zbigniewowi Mokrzanowi, Damianowi Brykowi i Patrykowi Bobowskiemu za poświęcony czas i niezwykle cenną lekcję.