Wycieczka do KGW w Łępicach

24 Listopad 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do KGW w Łępicach

W dniu 24 listopada 2022 r. przedszkolaki z grupy “Biedronki” i  “Tygryski” gościły w OSP Łępice. Zostały zaproszone przez Panie z KGW w Łępicach Wesołe Dziewczyny. Członkinie przygotowały dla dzieci warsztaty edukacyjno-kulinarne. Na początku spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. „Co wiemy o lesie?”. Następnie wykonały makietę lasu. Uczestniczyły  w ozdabianiu kruchych ciasteczek (w kształcie drzewek, reniferów). Członkinie KGW zaprosiły przedszkolaki i ich ciocie do degustacji pysznych potraw, których głównymi składnikami były dary lasu (miód, grzyby, żurawina, jagody, zioła). Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty niespodzianki.

Nasze przedszkolaki miały okazję poznać historię Rafała Krajewskiego – bohatera narodowego urodzonego w miejscowości Łępice. 19 lipca sąd wojenny skazał go na karę śmierci. Stracony 5 sierpnia na stokach Cytadeli Warszawskiej wraz z Romualdem Trauguttem. Pod kamieniem upamiętniającym  jego osobę dzieci złożyły symboliczny znicz.