Wycieczka do gminy

9 Wrzesień 2021 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do gminy

Mali Odkrywcy z grupy 4-latków wyruszyli na wycieczkę do Urzędu Gminy w Pokrzywnicy. Przewodnikiem po urzędzie był zastępca Wójta p. Tadeusz Jakubiak. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Wójtem Gminy – p. Adamem Dariuszem Rachubą, który zaprosił dzieci do swojego gabinetu. Przedszkolaki miały tam niepowtarzalną okazję zasiąść na fotelu naszego włodarza. W czasie wycieczki czterolatki odwiedziły również pełniącą obowiązki skarbnika p. Magdalenę Lusę, a także Referat Budżetu i Finansów. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się na czym polega praca urzędnika. Odkrywcy wiedzą, że wszyscy pracownicy są potrzebni, a decyzje przez nich podejmowane są ważne. Przedszkolaki rozpoznały wiszące w gabinetach: Godło Polski, a także biało-czerwoną flagę Polski. Po rozmowach z gospodarzami na przedszkolaków czekał poczęstunek i pluszowa niespodzianka. Naszym przedszkolakom bardzo podobała się dzisiejsza wycieczka, która była cennym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy za tę ciekawą wycieczkę i życzliwe przyjęcie.