Wycieczka do Domosławia

12 Wrzesień 2020 r.
Redaktor: pienkosm
Wycieczka do Domosławia

Żywa lekcja historii w lesie w Domosławiu

W piątek 11 września najstarsi przedszkolacy tradycyjnie, już po raz piąty wybrali się do Domosławia pod kamień upamiętniający ppor. Zdzisława Straszewicza. Z ogromnym zapałem uporządkowali miejsce, w którym zginął równo 100 lat temu wielki bohater naszej “małej ojczyzny”, który miał zaledwie 22 lata. Potem wraz z wychowawcami zapaliły znicze i złożyły kwiaty. Wspólnie odśpiewały także nasz hymn narodowy. Biało czerwone flagi powiewające na wietrze od razu zostały zauważone przez dzieci i wywołały niezwykle podniosły i patriotyczny nastrój. Spacer po lesie w blasku pięknego słońca pozwolił także na obserwację i podziwianie naszej pięknej okolicznej przyrody. To był wspaniały dzień.