Warsztaty z KGW “Zaborzanie”

20 Październik 2021 r.
Redaktor: pienkosm
Warsztaty z KGW “Zaborzanie”

20 października „Biedroneczki” i „Smyki” wybrały się na wyjątkowe spotkanie z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich „Zaborzanie”. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, ciocie i wujkowie już w pełnej gotowości na nas czekali. Mieliśmy wyjątkową okazję wziąć udział w warsztatach pt. „Smaki Jesieni” w których główną rolę odgrywała dynia. Robiliśmy placuszki z dyni, gofry z dyni i wyciskaliśmy sok z dodatkiem dyni. Później mogliśmy spróbować wszystkiego, co wspólnie z ciociami przygotowaliśmy. Wyszło chyba całkiem nieźle, bo ciocie nie nadążały piec, a miski zostały puste 😃. Później wybraliśmy się spacerkiem na grób 5 poległych żołnierzy polskich postrzelonych przez okupantów, aby w symboliczny sposób złożyć hołd za ich ofiarną walkę w obronie ojczyzny. Gdy wróciliśmy, mieliśmy chwilę czasu na zabawę na placu zabaw, aby spalić zbędne kalorie i zrobić miejsce na kolejny posiłek. Ciocie i wujkowie przygotowali dla nas jeszcze ognisko, na którym uwaga, nie były pieczone dynie lecz kiełbaski 😁 Bardzo dziękujemy Ciociom i Wujkom z KGW za cudownie spędzony czas, świetną zabawę, wiele pyszności, ale przede wszystkim za wiele godzin poświęconych nad przygotowaniem dla nas tego wszystkiego 😘💕🥰