Warsztaty robienia palemek

29 Marzec 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Warsztaty robienia palemek

Już w najbliższą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. W związku z tym przedszkolaki z grupy “Pszczółki” wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Zaborzu “Zaborzanie” przygotowały swoje palemki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Dowiedziały się, że w palmie powinny znaleźć się gałązki wierzby symbolizujące nieśmiertelność duszy i zmartwychwstanie oraz zielone gałązki oznaczające budzące się życie. Dowiedziały się również, że palemek po poświęceniu nie można wyrzucać, a także, że to z nich jest popiół w Środę Popielcową. “Pszczółki” wspólnie z ciociami stworzyły wspaniałe i niepowtarzalne palmy, które już za chwile wspólnie z rodzicami poświęcą. Na koniec dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Bardzo dziękujemy ciociom z Koła Gospodyń za życzliwość, otwartość, poświęcony czas, pasję, którą przekazały dzieciom i za wspaniałe warsztaty 😘🥰💕