Tydzień Głośnego Czytania

7 Czerwiec 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Tydzień Głośnego Czytania

W dniach 1-7 czerwca obchodziliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. W ramach obchodów tygodnia głośnego czytania dzieci miały możliwość wysłuchania repertuaru dziecięcej literatury czytanej przez zaprzyjaźnioną z przedszkolem Panią Hanię Gajewską.

Ponad to wraz ze swoją wychowawczynią Panią Klaudią Stańczak odwiedzili nas absolwenci naszego przedszkola z grupy “Kolorki”, którzy obecnie uczęszczają do III klasy Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie. Starsi koledzy, przejęci swoim zadaniem przeczytali wybrane przez siebie utwory literackie, po czym udali się na słodki poczęstunek oraz plac zabaw.

Ostatniego dnia, Ciocia Dyrektor przeczytała wszystkim przedszkolakom piękne opowiadania. W naszym przedszkolu czytanie dzieciom odbywa się każdego dnia. Przedszkolaki mają okazję udziału w spektaklach teatralnych, często odwiedzają Gminną Bibliotekę Publiczną, także rodzice włączają się w akcję promowania czytelnictwa. Można powiedzieć, że dzieci z książką są na Ty, o czym świadczy prężnie działający Kącik wędrującej książki. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania zaowocują i w przyszłości nasze przedszkolaki z chęcią i sentymentem będą sięgały po literaturę. Książki w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów. Są one dla dzieci źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości.