Święto Odzyskania Niepodległości

10 Listopad 2019 r.
Redaktor: pienkosm
Święto Odzyskania Niepodległości

8 listopada w Samorządowym przedszkolu w Pokrzywnicy odbyło się Święto Niepodległości, uroczystość poświęcona naszej ojczyźnie. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Razem z nami ten szczególny moment świętowali zaproszeni goście pani Paulina Biernacka z Muzeum Regionalnego w Pułtusku, pan Leszek Malinowski przedstawiciel Pułtuskiej Gazety Powiatowej oraz ks. Mirosław Borkowski – nasz proboszcz. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego . Pani Paulina przedstawiła przedszkolakom historię naszej Ojczyzny . Jak powstało państwo polskie? Kto był pierwszym władcą? Kto dokonał podziału ziem polskich? I w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość? Przedszkolaki słuchały z zaciekawieniem kawałeczka historii przedstawionej przez Panią Paulinę.

Nie mogło zabraknąć również występów naszych przedszkolaków, każda grupa ubrana na galowo zaprezentowała swój występ. Głównymi wykonawcami były dzieci z gr. 6 – latków „Kolorki” pod kierunkiem p. Anny Żuber oraz p. Eweliny Kowalewskiej, którzy w wierszach i piosenkach wyrażali swoją miłość do Ojczyzny. Każda z grup przedszkolnych włączyła się do udziału w uroczystości, a ich patriotyczne piosenki i wiersze niezwykle łatwo poruszały nasze serca.

Punktualnie o godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” – przedsięwzięciu, które jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, w której wzięło udział ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół, przedszkoli i placówek w całej Polsce.

Pan Leszek Malinowski, który obserwował uroczystość z dużym wzruszeniem i uznaniem, pogratulował przedszkolakom tak pięknych występów oraz dużej wiedzy, jaką posiedli na temat naszej Ojczyzny już w tak młodym wieku…