Światowy Dzień Książki

25 Kwiecień 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest corocznie 23 kwietnia. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. My obchodziliśmy ten dzień dzisiaj. Z tej okazji dzieci dowiedziały się ” Jak powstaje książka?” oraz przypomniały sobie zasady korzystania z książek z ich właściwym poszanowaniem. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego święta było rozstrzygnięcie Przedszkolnego Konkursu Literackiego “Moja pierwsza książeczka”. Do organizatorów wpłynęło 15 książeczek , które zostały przez dzieci napisane samodzielnie lub ze wsparciem rodziców. W każdej z nich widać niesamowite zaangażowanie w ich powstanie. Komisja w składzie: p. Hanna Gajewska, p. Barbara Gregorczyk oraz p. Karolina Gąsiorowska podjęła się wyzwania wyłonienia laureatów konkursu, co, jak podkreślili jej członkowie okazało się bardzo trudnym zadaniem. Po wnikliwej analizie wyłoniono laureata I miejsca, trzech laureatów II i III miejsc oraz trzy wyróżnienia. Laureaci zostali nagrodzeni pozycjami książkowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Kierujemy podziękowania i ogromne słowa uznania dla dzieci i ich rodziców, za poruszające teksty, piękne opowieści i przepiękne ilustracje. Gratulujemy kreatywności i pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów. Kto wie, może spośród naszych przedszkolaków w przyszłości wyrośnie następca Marii Konopnickiej, czy Juliana Tuwima…? Trzymamy kciuki!