Sprzątanie świata 2022

30 Wrzesień 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Sprzątanie świata 2022

Dnia 30 września, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy wzięły udział w 29. edycji akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się sprzątaniem przydzielonego im terenu. Wszystkie grupy z zapałem sprzątały, m.in. plac zabaw oraz przylegające do przedszkola tereny zielone. Przedszkolaki udowodniły, że każdy może zadbać o otaczającą nas przyrodę. Jesteśmy przekonani, że udział naszych wychowanków w akcji Sprzątania Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry i to my dorośli powinniśmy pokazywać dzieciom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.