Spotkanie z ratownikiem medycznym

12 Maj 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Spotkanie z ratownikiem medycznym

Grupę “Pszczółek” i “Biedronek” w dniu dzisiejszym odwiedził ratownik medyczny – pani Martyna. Pani Martyna pokazała dzieciom jak wygląda strój ratownika, jak wygląda jego wyposażenie. Przeprowadziła zajęcia warsztatowe, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy sprawdzić, czy ktoś oddycha, jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, jak udziela się pomocy w przypadku zadławienia, poparzenia, gdy w ciele utkwi ostry odłamek. Pani ratownik przypomniała dzieciom także numery alarmowe. Wierzymy, że dzięki tej lekcji przedszkolaki będą wiedziały, jak należy zachować się, gdy komuś dzieje się krzywda. Bardzo dziękujemy pani Martynie za to niezwykle cenną lekcję i za poświęcony czas 🙂