Spotkanie z ratownikiem medycznym

14 Wrzesień 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Spotkanie z ratownikiem medycznym

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedziła ciocia Martyna – ratownik medyczny. Ciocia Martyna już po raz kolejny przeprowadziła dla dzieci zajęcia dotyczące pierwszej pomocy. Opowiedziała dzieciom, jak należy zachować się gdy mamy do czynienia z osobą poszkodowaną, jak należy ułożyć ją w pozycji bezpiecznej. Pokazała przedszkolakom jak należy zabezpieczyć poszczególne rany. Dzieci miały również możliwość przetestować jak działa koc izolacyjny oraz dowiedziały się, jak wykonuje się resuscytację krążeniowo-oddechowo. Na pewno była to bardzo cenna lekcja i wierzymy, że na dzisiejsze wiadomości na długą zostaną w pamięci przedszkolaków. Bardzo dziękujemy cioci Martynie i mamy nadzieję, że do zobaczenia niebawem 🙂