Spotkanie z Panią Weterynarz

7 Październik 2021 r.
Redaktor: pienkosm
Spotkanie z Panią Weterynarz

“Czym zajmuje się weterynarz?”, “Dlaczego zwierzaki chorują?” – na te i inne pytania odpowiadała dzisiaj mama Adasia – Pani Ewa. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza. Pani doktor przedstawiła dzieciom narzędzia, jakimi posługuje się na co dzień, strój w jaki ubiera się podczas wykonywania swojej pracy. Pani Ewa zaprezentowała także, w jaki sposób przebiega badanie kotka. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, po czym poznać, że są chore i jak ważne są szczepienia. Chętne przedszkolaki miały także okazję posłuchać bicia swojego serduszka. Poznały również zwyczaje i przysmaki ślimaka afrykańskiego. Przedszkolaki pięknie dziękują za interesujące i pouczające spotkanie.