Spotkanie z fizjoterapeutką

14 Czerwiec 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Spotkanie z fizjoterapeutką

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – w dniu dzisiejszym dzieci z grupy “Odkrywcy” miały spotkanie z fizjoterapeutką – Panią Agnieszką Pawlicką z przychodni ProReha Rehabilitacja. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym. “Odkrywcy” podczas wizyty specjalnego gościa dyskutowały na temat dbałości o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób dbać o prawidłową postawę ciała oraz jak powinno się prawidłowo oddychać. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ćwiczeniach ruchowych, relaksacyjnych oraz oddechowych. Atrakcją spotkania były rekwizyty, jakie Pani Agnieszka przyniosła do przedszkola. Z zaciekawieniem słuchały nazw poszczególnych części kręgosłupa, dłoni i stopy. Jak zawsze nie obyło się bez pytań zadawanych przez ciekawe świata przedszkolaki. Okazało się, że dzieci posiadają spora wiedzę na temat roli jaką spełnia ruch dla naszego zdrowia.