Spektakl „Matematyka dla przedszkolaka, fajna zabawa i przygoda taka!”

23 Luty 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Spektakl „Matematyka dla przedszkolaka, fajna zabawa i przygoda taka!”
W grupie “Smyków” i “Biedronek” realizowany jest projekt “I Ty możesz zostać Talesem” w ramach programu grantowego mBanku “Rosnę z matematyką”. Z tej okazji 22.02.2022 r. rodzice dzieci 6-letnich przygotowali i wystawili spektakl teatralny pt. „Matematyka dla przedszkolaka, fajna zabawa i przygoda taka!”. Przedszkolaki przeniosły się w świat Królowej Matematyki, która czuła się niepotrzebna, gdyż wydawało jej się, że nikt nie chce już uczyć się tak trudnej dziedziny. Aby poprawić Królowej humor, na pomoc ruszyły figury geometryczne: kwadrat, prostokąt, trójkąt i okrąg oraz cyfry: jeden, dwa i trzy. Po wspólnej naradzie postanowiły prosić o pomoc dziewczynki z przedszkola: Kasię i Agatkę. Dziewczynki napisały list do Królowej, w którym prosiły, aby nie rezygnowała z tronu, ponieważ one i wszystkie ich koleżanki oraz koledzy z przedszkola nie mogą się doczekać, aby ją lepiej poznać. Królowa podjęła decyzję, że nie może zawieźć tych małych “Skrzatów” i nadal będzie sprawowała władzę, co ucieszyło bardzo jej poddanych. Bardzo dziękujemy p. Paulinie G., która napisała ten wyjątkowy scenariusz. Dziękujemy serdecznie również wszystkim aktorom: p. Paulinie G., p. Tomaszowi B., p. Oli O., p. Bartoszowi O., p. Anecie Z., p. Elizie G., p. Justynie A., p. Sylwii R., p. Zbigniewowi B., p. Małgorzacie W., p. Bożenie Sz., p. Annie B., p. Patrycji M. za poświęcony czas, wielki profesjonalizm, kreatywność, ale przede wszystkim otwartość na potrzeby przedszkola.
P. S. Dziękujemy również p. Katarzynie K. i Paulinie S. za słodki poczęstunek 🙂