Projekt BohaterON

7 Październik 2022 r.
Projekt BohaterON

Projekt “BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej “BohaterON – włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.” W naszym przedszkolu udział w tym projekcie biorą trzy grupy: 6-latki “Biedronki” z wychowawcą Marzeną Cichocką, 5-6 latki “Tygryski” z wychowawcą Bożeną Szymczak i 5-latki “Odkrywcy” z wychowawcą Anną Żuber. W ramach projektu w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z p. Leszkiem Malinowskim – przyjacielem przedszkola i historykiem z zamiłowania. P. Leszek wprowadził „brzdące” w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich. Bardzo dziękujemy, za jakże cenną lekcję historii.