Pierwszy dzień zimy

22 Grudzień 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Pierwszy dzień zimy

22 grudnia przypada pierwszy dzień zimy. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedził nie nikt inny jak prawdziwa Pani Zima, która przygotowała dla dzieci moc niespodzianek. Przedszkolaki najpierw musiały poradzić sobie z zimowymi zagadkami. Następnie każdy dostał na łyżeczce do spróbowania porcje śniegu, który okazał się pyszny, słodki i o dziwo wcale nie był zimny. Później Pani Zima wręczyła dzieciom upominki – kule lodowe, w których zostały ukryte skarby. Aby się do nich dostać, dzieci musiały rozłupywać lód, co było dla nich nie lada frajdą. Ostatnim zadaniem, jakie przygotował gość, było stworzenie sztucznego śniegu. Dzieci chciałyby, aby gość został z nimi na dłużej, niestety dla Pani Zimy było w przedszkolu trochę za ciepło i musiała wracać do swojej mroźnej krainy, ale na pewno spotkamy się ponownie za rok 🥰❄️⛄️