Pierwszy dzień jesieni

23 Wrzesień 2021 r.
Redaktor: pienkosm
Pierwszy dzień jesieni

„Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.”

23 września dzieci z Przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że tego dnia przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła a żeby dzieci nie zapomniały o jej wizycie, na pamiątkę w każdej grupie zostawiła po pięknym wrzosie. Po wizycie tego wyjątkowego gościa, wszystkie grupy ze swoimi ciociami wybrały się na spacer do lasu. W trakcie wycieczki dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, uczyły się rozpoznawać liście oraz zbierały ich owoce m.in. kasztany, klonowe noski, jarzębinę, żołędzie i ich czapeczki. Po dzisiejszym dniu już chyba żaden przedszkolak nie będzie miał wątpliwości, jaka pora roku się właśnie rozpoczęła.