Pasowanie na Przedszkolaka

17 Listopad 2019 r.
Redaktor: pienkosm
Pasowanie na Przedszkolaka

14 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Tego dnia wszystkie nowo przyjęte dzieci zostały oficjalnie włączone do Społeczności Przedszkolnej. Uroczystość była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich dzieci, które po raz pierwszy występowały przed tak licznym gronem gości. Mimo ogromnej tremy, Biedroneczki wspaniale się zaprezentowały. Rodzice nie kryli dumy ze swoich pociech, a niejednemu zakręciła się łezka w oku. Nie tylko występ był wyjątkowy, ale już sam wygląd dzieci zapierał dech w piersiach. Nikomu nie trzeba było przedstawiać nazwy grupy, ponieważ wszystkie Biedroneczki wyglądały jak prawdziwe biedronki – dziewczynki miały przepiękne spódniczki w groszki (ciocia Marzenka i ciocia Karolinka również), a chłopcy eleganckie muchy. Po przedstawieniu dzieci złożyły przysięgę „Dzielnego Przedszkolaka”. Akt ślubowania złożyli także rodzice, którzy za ciocią Marzenką powtarzali, że „Dziecko jest moim największym skarbem. Postaram się ze wszystkich sił, być najlepszym Rodzicem na świecie. Obiecuję kochać moje dziecko mądrze, to znaczy skarcić, gdy na to zasłuży, ale też i wskazać ścieżki, po których kroczyć ma.”
Po ślubowaniu pani Dyrektor Halina Gwiazdowska, przy pomocy magicznego ołówka, dokonała najważniejszego aktu – aktu Pasowania na Przedszkolaka.
W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Tadeusz Jakubiak, Inspektor do Spraw Oświaty Grażyna Kłosiewicz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Hanna Gajewska.