Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 Wrzesień 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z inicjatywy  Polskiej Izby Książki od  2001 roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, jak co roku włączyliśmy się  w obchody tego nietypowego święta. Warto przy tej okazji przypomnieć o zaletach głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, daje wiarę w siebie, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnię i pamięć, wzmacnia więź między dorosłym i dzieckiem, wycisza, uspakaja, rozwija inteligencję emocjonalną i moralną, stymuluje rozwój umysłu oraz rozwój więzi. W tym roku zaprosiliśmy absolwentów naszego przedszkola z grupy „Kolorki”. Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią p. Marzeną Nalewajk przyjechali ze Szkoły Podstawowej w Niestępowie . Uczniowie czytali dzieciom krótkie wierszyki i opowiadania z repertuaru dziecięcej literatury. Zadowolone przedszkolaki z uwagą słuchały pięknie czytanych utworów. Jak stwierdzili absolwenci, wróciły do nich miłe wspomnienia i szybko zauważyli zmiany jakie zaszły w przedszkolu.  Z pewnością było to niezapomniane spotkanie, zapraszamy częściej.