Międzynarodowy Dzień Matematyki

14 Marzec 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Międzynarodowy Dzień Matematyki

12 marca przypada Międzynarodowy Dzień Matematyki – niezwykle ważnej dziedziny naszego życia. Ta królowa nauk kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Aby ten potencjał rozwijać i pielęgnować, w grupie “Smyków” został zorganizowany Wielki Quiz Matematyczny, podczas którego dzieci w grupach rywalizowały ze sobą, rozwiązywały zadania i łamigłówki. Cała grupa rewelacyjnie się spisała, nie udało się wybrać jednej zwycięskiej drużyny, gdyż wszystkie grupy rozwiązały zadania poprawnie i zasłużyły na nagrodę 🙂