Lekcja o zegarach

30 Maj 2022 r.
Redaktor: pienkosm
Lekcja o zegarach

27 maja 2022 r., w ramach programu grantowego „I Ty możesz zostać Talesem”, odwiedził nas przyjaciel naszego przedszkola – p. Leszek Malinowski. P. Leszek jest największym znanym nam kolekcjonerem. Zbiera różnego rodzaju zegarki, głównie są to zegarki kieszonkowe, ma ich ponad 600. P. Leszek opowiedział „Smykom” i „Biedroneczkom” o czasie, pokazał kilka zabytkowych egzemplarzy zegarków, wyjaśnił do czego one były używane. Miał również zagadkę dla cioć, kazał im powiedzieć, którą godzinę wskazuje jeden z jego zegarków i wstyd się przyznać, ale żadna ciocia nie znała odpowiedzi (może dlatego, że był to zegarek żydowski, który chodził w drugą stronę, jak wszystkie znane nam zegarki). Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści p. Leszka, bardzo zaciekawił ich „świat zegarów”, najbardziej spodobał im się jednak zegar z pozytywką. Bardzo dziękujemy p. Leszkowi za poświęcony czas i za cenną lekcję o zegarach.