Europejski Tydzień Sportu

28 Wrzesień 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Europejski Tydzień Sportu

Samorządowe Przedszkole w Pokrzywnicy od 23 do 30 września 2023 r. brało udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem #BeActive. Kampania ta, miała na celu zachęcić do aktywnego trybu życia nie tylko w ciągu obchodów tygodnia, ale przez cały rok. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój przedszkolaków, nauczyciele w tych dniach zorganizowali pociechom ciekawe zabawy ruchowe. Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała aktywności na placu przedszkolnym.
Ten sportowy czas Pani Dyrektor rozpoczęła od krótkiej prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej i prawidłowej diety w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki w wyśmienitych nastrojach uczestniczyły w zabawach integracyjnych, ze śpiewem, z elementem współzawodnictwa, z wykorzystaniem sportowych okrzyków oraz zabaw rozwijających reakcję na sygnał, a także szybkość i zwinność dzieci.