Dzień Praw Dziecka

21 Listopad 2021 r.
Redaktor: pienkosm
Dzień Praw Dziecka

W piątek, 19 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji przypadającej w sobotę rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji wszystkie dzieci oraz wszystkie ciocie przyszły ubrane na niebiesko, został zorganizowany korowód, gdzie dzieci jak mantrę wygłaszały hasło „Mamy swoje prawa”. W każdej grupie zostały poprowadzone zajęcia, przybliżające dzieciom ich prawa. Nauczyciele zaznaczyli jednak, że poza prawami, dzieci mają również pewne obowiązki. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.