Dzień Osób Głuchych

29 Wrzesień 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Dzień Osób Głuchych

Koniec września, ale nie koniec atrakcji… W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Osób Głuchych. Z tej okazji odwiedził nas wyjątkowy gość – ksiądz Bogdan Kołodziejski, który jest diecezjalnym duszpasterzem osób niesłyszących i przyjechał do nas specjalnie aż z Mławy. Ksiądz Bogdan przeprowadził warsztaty dla wszystkich grup przedszkolnych. Na początku Ksiądz pokazał dzieciom fragment bajki najpierw z dźwiękiem, a później bez, aby uzmysłowić przedszkolakom problem z jakim borykają się osoby niesłyszące. Później nadszedł czas na praktyczną lekcję języka. Dzieci nauczyły się migać nazwy zwierząt, dowiedziały się, jak się mówi „dzień dobry”, „do widzenia”, nauczyły się również piosenki z pokazywaniem. Przedszkolaki z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec nagrodziły Księdza Bogdana gromkimi brawami (oczywiście w języku migowym). Jesteśmy pewni, że to była cenna lekcja dla naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Księdzu Bogdanowi za poświęcony czas, zaangażowanie i przede wszystkim za wyjątkową lekcję ☺️🫶👏