Dzień Dinozaura

27 Luty 2024 r.
Redaktor: pienkosm
Dzień Dinozaura

„Dinozaury miały siłę
Jedne groźne, inne miłe.
Choć minęło milion lat,
Dobrze znam ich cały świat.
Pterodonka narysuję,
Dinozaura dzień świętuję.”

26 lutego przypada w kalendarzu Dzień Dinozaura. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Z racji tego, że w tym roku dzień ten przypada na niedzielę, grupy Krasnoludków i Zajączków odbyły go nieco wcześniej.
Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie zabawki – dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. A tuż po śniadaniu przeniosły się w ich niezwykły, prehistoryczny świat za sprawą przygotowanego na tę okazję filmu edukacyjnego, dzięki któremu mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Następnie uczestniczyły w szeregu dino -zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, poszukiwanie dino-skamielin w piasku, „podglądanie”, jaki dinozaur wykluje się z jajka, a także grały w dino -grę i malowały dinozaury kredkami i farbami. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.