Dzień Dinozaura

1 Marzec 2023 r.
Redaktor: pienkosm
Dzień Dinozaura

28 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Dinozaura. Był on wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt.

Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dowiedziały się na czym polega praca paleontologa, mogły również samodzielnie dokonywać ,,wykopalisk” dzięki którym zobaczyły jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzały film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Wzięły również w wielu zadaniach i łamigłówkach rozwijających umiejętności kodowania, spostrzegawczość.

Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie,  dodatkowo wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje dotyczące dinozaurów.